Refleksja powalentynkowa

15 lutego 2015walentynki.jpg

Łamiąca wiadomość: przeżyliśmy walentynki. Z handlowymi miłosnymi uniesieniami mamy spokój na cały rok. W zależności od statusu na fejsbuku, dzisiejsze samopoczucie pewnie wygląda różnie.

Zakochani od święta, czy zakochani na co dzień?

Cały świat został oblepiony serduszkami, więc jednej z drugim się przypomniało, że może wypada jednak coś kupić. Badyl, misiaczek, nowa para skarpet i bilet na pisiąt twarzy szarego w kinie, z obowiązkowym odegraniem odpowiednich ról w zaciszu domowym.

Ich zachowanie to czysty raj dla handlowców, którzy spieszą z pomocą i dają pod nos chińskie bibeloty wszystkim postanawiającym trzynastego lutego, że jednak będą obchodzić przybyłe z Zachodu święto. Trochę za późno, by coś sensownego zamówić w internecie, ale wciąż wystarczająco wcześnie, by zaskoczyć drugą osobę czymś niematerialnym (taka wskazówka na przyszły rok), na przykład werbalnie docenić codzienne starania.

Walentynkowy klasyk w postaci serduszko – jedzenie – kino mógł się udać, a najlepszym dowodem na powodzenie sobotnich akcji będą zdjęcia USG, które już niedługo zaszczycą fejsbukowe tablice znajomych.

^^^

To wszystko, co napisane powyżej, to tylko trochę zanadto rozbudowany wstęp dla tego, co naprawdę chciałam Wam dzisiaj przekazać.

Szłam sobie niedawno ulicą po moim jakże pięknym mieście i zobaczyłam reklamę, którą widzicie na zdjęciu. Pomijając to, jaki niemy banan namalował się na mojej twarzy i ile razy w ciągu minuty pomyślałam o udostępnieniu tego w kanałach wszelakich, stwierdziłam również, że to przedstawia jedną z najważniejszych rzeczy, którą kieruję się ostatnio w życiu.

NIE ZWLEKAJ.

Wersja dla tych, którzy nie przełkną tego „nie”: ZRÓB TO TERAZ.

Spokojnie. To nie poradnikowe pranie mózgu i porada, co zrobić, by przed przyszłorocznymi walentynkami mieć dylemat, co kupić drugiej połówce. To przypomnienie prawdy starej jak świat: niektórych rzeczy nie ma co odkładać na później.

Zatem korona z głowy nie spadnie, jeśli wyjdziesz z inicjatywą. A nawet jeśli się zsunie, to przecież nie popsuje Ci fryzury na tyle, by nie móc przez to iść z nim na kawę, zanim inna zabierze go na lody, no nie?

Podaj dalejShare on FacebookTweet about this on Twitter
  • Widziałem na mieście tą reklamę, uśmiechnąłem się po przeczytaniu.